Rośliny są najbardziej naturalną i piękną ozdobą domu bądź mieszkania. Za ich sprawą możemy całkowicie odmienić naszą przestrzeń. W tym miejscu przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową roślinę. Alocasia to kwiat, który naturalnie rośnie głównie w tropikalnych lasach południowo-wschodniej Azji. Spośród niemalże 80 gatunków możemy wybierać pomiędzy małymi bądź dużymi okazami (największe z odkrytych mogą osiągać nawet 10 metrów).

Alokazja to kwiaty kolekcjonerskie, które charakteryzują się dużymi, strzałkowatymi, ciemnozielonymi liśćmi, które różnią się w zależności od odmiany. Niemniej jednak, w każdym przypadku będę niewątpliwą perełką w zielonej kolekcji.

Rośliny tego typu lubią światło i najlepiej czują się w temperaturze pokojowej, wymagają odpowiedniej pielęgnacji (wycierania kurzu z liści czy też zraszania) i właściwego dostosowania ilości wody względem pory roku, ponieważ w zimie przechodzą stan spoczynku. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne odmiany tej rośliny – w przypadku pytań odnośnie do naszej oferty serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20